CZYTELNICTWO GMINNE


Gminna Biblioteka Publiczna w Kocmyrzowie-Luborzycy z siedzibą w Baranówce posiada dwa punkty filialne w Kocmyrzowie i Goszczy

876

Nowe tytuły książek papierowych w 2021 r.

23 411

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2021 r.

7 049

Odwiedzin w placówce w 2021 r.

1 064

Liczba czytelników w 2021 r.


Program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”


W 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna złożyła wniosek do Biblioteki Narodowej, aby uczestniczyć w narodowym programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Udział w tym programie pozwolił pozyskać kwotę 7.140,00 zł, co stanowi 35% całości realizacji zadania. Z 876 egzemplarzy 298 stanowią książki z dofinansowania, a pozostałe 578 egzemplarzy zakupiono z wkładu własnego.


Wykonanie planu finansowanego w 2021 r. - przychody

Wykonanie planu finansowanego w 2021 r. - kosztywydarzenia biblioteczne w 2021 r.Zdjęcie przedstawia przygotowywanie paczek.

randka w ciemno z książką

12-15 lutego, czytelnicy, którzy odwiedzili biblioteki mieli możliwość wypożyczenia książki w ciemno, nie znając tytułu ani autora. Wszystkie książki wykorzystane do akcji, były zapakowane tak, aby nie zdradzać swojej zawartości. Dodatkowo do każdego pakunku dołączona została druga książka, która była prezentem dla biorących udział w akcji.


Zdjęcie przedstawia książki i wazon z różami.

książka z kwiatkiem na dzień kobiet

Dnia 8 marca 2021r. w Bibliotekach w Baranówce, Goszczy oraz Kocmyrzowie odbyła się akcja "Książka z kwiatkiem, czyli Dzień Kobiet w Bibliotece".

Na Panie, jaki również Panów czekały książki ze słodką niespodzianką. Aby wziąć udział w zabawie wszyscy uczestnicy losowali numer, do którego przypisana była książka z niespodzianką.


Spotkanie z przedszkolakami

dzień dziecka + dzień matki

W placówce bibliotecznej w Kocmyrzowie zorganizowano Dzień Dziecka w połączeniu z Dniem Matki, gdzie uczestnikom darowane zostały książki oraz inne drobiazgi.Zdjęcie przedstawia kobiety w sali bibliotecznej.

rok Stanisława lema

Współpraca z CKiP polegająca na opracowaniu tematyki związanej z Rokiem Stanisława Lema. Spotkania odbyły się we wszystkich placówkach, które zakończyły się konkursem literackim

Została zorganizowana również krzyżówka związana z Rokiem Stanisława Lema.Zdjęcie przedstawia młodzież z gałązkami drzew.

święto drzewa

Konkurs zorganizowany w SP Maciejowice.